تشکیلات خودگردان، بازوی تل آویو برای سرکوب مقاومت فلسطینی‌ها

سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین در کرانه باختری گفت که بازداشت فلسطینی‌ها به دست نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین، همسویی کامل با صهیونیست‌هاست.

تشکیلات خودگردان، بازوی تل آویو برای سرکوب مقاومت فلسطینی‌ها

به گزارش گروه بین‌الملل باران تئاتر، «طارق عزالدین» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در کرانه باختری امروز (پنج‌شنبه) در واکنش به بازداشت دو تن از جوانان مقاومت در شهر «طولکرم» به دست نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که این اقدام رام‌الله محکوم و غیر قابل قبول است. او به وبگاه شهاب نیوز گفت: «متأسفانه تشکیلات خودگردان و سازمان امنیتی‌اش ابزاری برای سرکوب مقاومت در کرانه باختری در راستای منافع اسرائیل اشغالگر شده است». عزالدین سپس از نهادهای امنیتی تشکیلات خودگردان خواست تا در سیاست خود تجدیدنظر کنند. او گفت: «ماهیت چنین سازمانی برای حمایت از مردم فلسطین است، نه اینکه خنجری در پشت مقاومت فلسطین و برای تضعیف آن باشد». سخنگوی جهاد اسلامی در کرانه باختری با هشدار به تشکیلات خودگردان گفت که اقدامات این تشکیلات همبستگی ملی فلسطین و منافع عالی ملی را هدف قرار داده است و محمود عباس و اطرافیان او باید از چنین سیاستی دست بکشند. او تأکید کرد که مردم فلسطین از همه گروهها و طیف‌هایش تحت اشغالگری رژیم صهیونیستی هستند و هیچ کس حتی نیروهای سازمان امنیتی تشکیلات خودگردان نیز از ظلم و استبداد این رژیم در امان نیستند و این موضوع به خوبی دلیل و چرایی مقاومت را نشان می‌دهد. طارق عزالدین با این حال در ادامه تأکید کرد که نیروهای مقاومت تنها به سوی اشغالگران حمله خواهند کرد و درگیری داخلی میان فلسطینی‌ها همان چیزی است که رژیم صهیونیستی می‌خواهد و هیچ فرد و گروهی نباید در این دام بیفتد.

    در همین راستا گردان طولکرم نیز در بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری نیروهای مقاومت به دست سازمان امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین شد. جوانان خشمگین طولکرم نیز با تجمع در نزدیکی اردوگاه «نور شمس» تایر خودروها را آتش زدند و علیه تشکیلات خودگردان و محمود عباس شعار دادند. در بیانیه گردان طولکرم خطاب به نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان آماده است: «دست از بازداشت و تحت پیگرد قرار دادن ما بردارید. ما نسبت به میهن دوستی شما تردیدی نداریم، اما به فرماندهان و رهبران شما اعتمادی نیست. شمایی که در مسیر جهاد و مقاومت پیشگام بودید و اولین کسانی بودید که سلاح در دست گرفتید و اکثریت شما سال‌ها در اسارت به سر برده‌اند چگونه شما را خطاب کنیم. در حالیکه ما با شنیدن داستان‌های قهرمانانه شما بزرگ شده‌ایم». شامگاه گذشته در پی حمله نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان به اردوگاه «نور شمس» در شهر «طولکرم» جوانان فلسطینی اقدام به بستن راهها کردند و برپایی اعتراضات کردند. بازداشت جوانان مقاومت در کرانه باختری به دست نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان در حالی است که این نیروها که عمدتا از اعضای جنبش فتح هستند، پیش از توافق اسلو (آگوست ۱۹۹۳) مشی مسلحانه علیه صهیونیست‌ها در پیش گرفته بودند و به تدریج به استحاله رفتند. از سوی دیگر محمود عباس و تشکیلات خودگردان در رام‌الله بارها تل آویو را به پایان هماهنگی امنیتی تهدید کرده‌اند، اما در هیچ زمانی این اتفاق نیفتاد و همچنان صهیونیست‌ها برخی مأموریت‌های دستگیری فلسطینی‌ها را به تشکیلات خودگردان می‌سپارد. در این راستا مقامات تشکیلات خودگردان در هفتم اسفند در نشستی در شهر «عقبه» اردن با مقامات صهیونیستی و آمریکایی پشت یک میز حضور یافتند تا برای توقف مقاومت در کرانه باختری چاره‌جویی کنند. پس از برگزاری این نشست گروههای مقاومت، مقامات فلسطینی شرکت کننده در این نشست را خائن توصیف کردند. پایان پیام/