خبرخوب| عشق امام حسین(ع) با شهرمان چه کرد؟!

بارها گفتیم و امروز در جای جای کشورمان داریم دست به دست هم ثابت می‌کنیم. عشق به اباعبدالله فقط عزاداری و اشک نیست. یا حسین«ع» اسم رمز شیعیان است و محرم بهانه شروع برای انتشار هرچه خیر و خوبی است در این دنیا.

خبرخوب| عشق امام حسین(ع) با شهرمان چه کرد؟!

گروه خبرخوب: قرآن سراسر خوبی و خوب زیستن است. از ادب حضور در مجلس و سلام کردن تا ادب  برخورد با مخالفان در سوره‌های قرآن، آیه شده. خط به خط قرآن زندگی است. آنچه باید انجام داد و آنچه نباید. حرف از نسل‌های پیشین است و سرنوشت‌شان. اینکه هر که راهش، کدام عاقبت را برایش رقم می‌زند و به کجا می‌رساندش. همه آنچه که مردم این روزها به عنوان ادب و احترام از آن یاد می‌کنند. توصیه بیش از 1400 سال پیش قرآن است. حالا فکر کنید یکی این همه خوبی مطلق را هتک حرمت کند! رو سیاهی‌اش می‌ماند به ذغال.نه؟! چه خوب هم ماند. واکنش مردم کشورمان و مسلمانان دیگر کشورها به سیاه‌دلان سوئدی، شیرینی شروع بسته خبرخوب امروزمان باشد. پنجه بر خورشید کی اثر دارد! نذر سرخ و نجات زندگی  بارها گفتیم و امروز در جای جای کشورمان داریم دست به دست هم ثابت می‌کنیم.عشق به اباعبدالله فقط عزاداری و اشک نیست. یا حسین«ع» اسم رمز شیعیان است و محرم بهانه شروع برای انتشار هرچه خیر و خوبی است در این دنیا. محرم برای‌مان مکتب عشق است و اباعبدالله دبیر وسفیر این مهر و مهربانی. ما زیرپرچم اباعبدالله«ع»، یک خانواده می‌شویم و پای این خانواده همه دارایی‌مان را می‌گذاریم. این بار به عشق حسین «ع» زندگی می‌بخشیم و خون می‌دهیم. پویش نذرخون با با شعار «اهدای خون، فرهنگ حسینی نزد عاشقان» هم‌زمان با فرارسیدن ایام محرم در بیشتر استان‌ها آغاز شده تا نجات بخش زندگی افرادی باشیم که حیات‌شان وابسته به اهدای خون است. نیاز به خون همیشگی است اما به گفته مدیر‌کل انتقال خون یکی از استان‌های کشور با افزایش دمای هوا، میزان مراجعه‌کنندگان کاهش پیدا می‌کند. درحالی که بیماران تالاسمی‌ها، دیالیزی‌ها، سرطانی‌ها و هموفیلی‌ها نیازمند خون هستند. 

پویش نذرخون با با شعار «اهدای خون، فرهنگ حسینی نزد عاشقان» سربازان کوچک امام زمان و نسلی برای ظهور!  نخستین روز جمعه ماه محرم، روز تجدید پیمان و عرض ارادت یک ایران به حضرت مهدی«عج» بود. نسلی در گهواره که مادران‌شان در مکتب رباب، آموخته‌اند نوزادان‌شان را سرباز امام زمان خویش بار بیاورند. یک ایران و مادرانش، یک جهان و شیعیانش با حضرت مهدی«عج» عهد و پیمان تازه کردند و صدایشان در گوشه دنیا  پیچید که از گوشه‌گوشه هر حسینیه و مسجد و مراسمی زمزمه می‌کردند:«یا صاحب الزمان (عج)! فرزندم را نذر یاری قیام تو می‌کنم. او را برای ظهور نزدیکت برگزین و حفظ کن.» خلاصه، خبرخوب اینکه اینجا مادران فرزندان‌شان را برای هدف والایی تربیت می‌کنند. سربازان نورسیده امام زمان«عج» با حضرت بیعت کردند و یارهای تازه نفس برای ظهور از راه رسیده‌اند. 

عهد و پیمان سربازان کوچک امام زمان«ع» وقتی امام حسین برای زندانی‌ها پادرمیانی می‌کند! جرم‌شان قصاص بود و این روزها را پشت میله‌های زندان پشت سر می‌گذاشتند. تا روز موعود فرا برسد و کسی نامشان را صدا بزند و… حرف از دو متهم محکوم به قتل است. دو متهمی که همین چند روز پیش کسی نامشان را صدا زد و خیال کردند بالاخره آخرین روز عمرشان از راه رسیده. اما در زندان به رویشان باز شد و به زندگی برگشتند. یکی از دیگر از برکات محرم و صفر و آمدنش، همین پویش«به عشق حسین«ع» می‌بخشم» است. پویشی که برای صلح و سازش دوطرفه پرونده کلید خورده و حسین«ع» اسم رمز برادری‌ها و سازگاری‌هایش است. دو محکوم به ۲ قصاص گلستانی، که یکی 17 سال و یکی دیگر 7 سال را با ندامت در حصار زندان گذراندند حالا با پادرمیانی امام حسین«ع» فرصتی دوباره برای زندگی و ساختنش خواهند داشت. 

پویش«به عشق حسین«ع» می‌بخشم» باعث آزادی دو زندانی شد عشق امام حسین«ع» چطور شهر را زیر و رو کرد محرم طبیب است. هم طبیب دل‌های ما و هم دل وسیع شهر، سیاهی عزای امام حسین علیه‌السلام از وقتی بر تن شهر و آدم‌هایش نشسته به ما و دل‌هایمان رنگ مهربانی نشانده. اصلا قشنگی عشق به اباعبدالله همین است. اینکه هر کس در هر پست و مقامی که باشد بی‌ریا و بی‌ادعا به دلدادگان اباعبدالله خدمت می‌کند. آن هم از عمق جان و دل، به بزرگ و کوچک. فرقی نمی‌کند کجا باشد و  چه از دستش برآید. همین که همه دارایی‌اش را می‌گذارد و همه را در این مهربانی شریک می‌کند همین که محوریت این عشق حسین«ع» است. کافی است. مثل یک اتوشویی اصفهانی که ایام محرم  به صورت رایگان لباس عزای عزادارن سیدالشهدا«ع» را اتو می‌زند. پسربچه شیعه‌ای که در لندن لباس عزا به تن می‌کند و با یک نوشته زیبا، یاد سیدالشهدا را در لندن زنده نگه داشته. مثل دختربچه‌‌ای که اتاقش را با شال و روسری سیاه‌پوش کرده و هیئتی که در روز عزاداری برای سه ساله ارباب دل دختران را با هدیه عروسک شاد کرده است. 

پسربچه شیعه‌ای که با یک نوشته زیبا، یاد سیدالشهدا را در لندن زنده نگه داشته. کتیبه‌های آبرودار امام حسین! این روزها که بنده‌های خوشبخت خداییم و گذرمان به هیئت و عزاداری امام حسین«ع» افتاده، بهتر است با توجه و توسل بیشتری از این رحمت حسینی خدا استفاده کنیم. لحظه لحظه‌اش را قدر بدانیم و بی‌تفاوت از کنار حتی کتیبه‌های سیاه عزا هم نگذریم. راهی که می‌رویم مسیر عاقبت‌بخیری است به شرطی که خودمان هم قدم درست بگذاریم. آﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﻋﻼﻣﻪ ﻃﺒﺎﻃﺒﺎﯾﯽرحمه الله می‌فرمایند:«ﻫﯿﭻ ﮐﺲ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺍﯼ ﺍﺯ ﻣﻌﻨﻮﯾﺖ ﻧﺮﺳﯿﺪ، ﻣﮕﺮ ﺩﺭ ﺣﺮﻡ ﻣﻄﻬﺮ ﺍﻣﺎﻡ ﺣﺴﯿﻦ علیه السلام ﻭ ﯾﺎ ﺩﺭ ﺗﻮﺳﻞ ﺑﻪ ﺁﻥ، این کتیبه های سیاه که بر در و دیوار حسینیه و محل عزاداری نصب کرده اند، ما را شفاعت می‌کنند».   خوش‌خبر باشید!  و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.  منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.  پایان پیام/