رئیس ستاد ارتش هند: ایران، روسیه و چین در حال شکل دادن ائتلاف هستند

مقام ارشد نظامی هند از شکل گرفتن ائتلاف بین روسیه، چین و ایران در بحبوحه نبرد روسیه و اوکراین خبر داد.

رئیس ستاد ارتش هند: ایران، روسیه و چین در حال شکل دادن ائتلاف هستند

به گزارش گروه بین‌الملل باران تئاتر، رئیس ستاد ارتش هند روز شنبه از شکل گیری ائتلاف روسیه، چین و ایران در بحبوحه جنگ روسیه با اوکراین خبر داد.

به نوشته شماره شنبه وبگاه «تایمز ایندیا»، ژنرال «آنیل چاوهان» رئیس ستاد ارتش هند در همایشی اظهار داشت، ائتلاف روسیه و چین در حال جذب ایران هستند.

این مقام نظامی هند گفت: «محیط امنیتی جهانی در حال حاضر در نوسان است و نظم جدید هنوز متبلور نشده است. پس از جنگ جهانی دوم، کشورهای واقع در اروپا و آمریکا هنوز نتوانستند متحد شوند و در واقع تهاجم روسیه به اوکراین آن را نشان داده است.

وی گفت: «روسیه و چین با پیوستن ایران به  ائتلاف خود نزدیکتر می‌شوند.»

«دینش سینگ رانا» مدیرکل آژانس اطلاعات دفاعی ارتش هند نیز در روزهای گذشته اظهار داشت: «هند و ایران مشارکت جامع مبتنی بر اعتماد متقابل دارند و کار برای گسترش «همکاری نظامی» دوجانبه به حوز‌ه های جدیدتر در آینده در حال انجام است.

وزیر دفاع هند تصریح کرد که دهلی نو و تهران در حال تلاش برای توسعه همکاری نظامی دوجانبه به حوزه‌های جدیدتر در آینده‌ای نزدیک هستند. وی در این خصوص گفت: «من معتقدم که دوستی ما در سال‌های آینده به رشد و قوی‌تر شدن ادامه خواهد داد».

این مقام دفاعی ارشد هند با تاکید بر این که هند و ایران دارای تاریخچه ای هزاران ساله از تعاملات مشترک هستند، ادامه داد:‌« فرهنگ و سنت‌های مذهبی هند و ایران در طول سالها رشد و تکامل یافته است. ایران و هند یک مشارکت همه جانبه مبتنی بر اعتماد متقابل قوی دارند و همکاری دفاعی بخش مهمی از آن است».

ژنرال سینگ رانا در ادامه تصریح کرد در کنار دوره‌های آموزشی حرفه‌ای نظامی، تعدادی از هیات‌های نیروی دریایی ایران در گذشته از مراکز آموزشی مختلف نیروی دریایی هند بازدید کرده‌اند.

پایان پیام/.