رتبه برتر استان اردبیل در زمینه سرمایه اجتماعی

استاندار اردبیل با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین رکن پیشرفت یک جامعه، داشتن اندیشه مثبت بوده و روحیه خیرخواهی و نیکوکاری نیز از همین اندیشه بزرگ و مثبت نشأت می‌گیرد، گفت: استان اردبیل در زمینه سرمایه اجتماعی جزو ۱۰ استان برتر کشور است.

رتبه برتر استان اردبیل در زمینه سرمایه اجتماعی

به گزارش باران تئاتر از اردبیل، سیدحامد عاملی عصر امروز در آیین افتتاح درمانگاه شبانه‌روزی خیریه فروغ اهدایی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین رکن پیشرفت یک جامعه، داشتن فکر و اندیشه مثبت است و روحیه خیرخواهی و نیکوکاری نیز از همین اندیشه بزرگ و مثبت نشأت می‌گیرد. وی با اشاره به ظرفیت بالای رشد و پیشرفت استان اردبیل، افزود: اگرچه وضعیت اقتصادی و زیرساختی در شأن استان اردبیل نبوده و کمبودهایی وجود دارد ‌که البته جهت ارتقای این وضعیت در استان، کارهای مهمی انجام شده، ولی در زمینه سرمایه اجتماعی دارای آمار و وضعیت خوبی هستیم. استاندار اردبیل ادامه داد: استان اردبیل در زمینه سرمایه اجتماعی جزو ۱۰ استان برتر کشور است و در این موفقیت، نقش افراد خیّر و نیکوکار بسیار بااهمیت بوده و همواره قدردان این عزیزان و خیرین نیک‌اندیش هستیم. عاملی با تجلیل از اقدام ارزشمند خانواده بیوک آقازاده، تصریح کرد: در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) که به نوعی ایام احسان و نیکوکاری است، این اقدام ارزشمند ماندگار بوده و نام ایشان به نیکی یاد خواهد شد.

  هزینه‌ اخذشده در درمانگاه فروغ اهدایی صرف درمان کودکان سرطانی می‌شود جواد قرآن‌نویس، رئیس هیأت مدیره بنیاد حمایت از کودکان بی‌سرپرست و مبتلا به سرطان استان اردبیل نیز با اشاره به اینکه این درمانگاه به‌صورت رایگان برای کودکان مبتلا به سرطان و بی‌سرپرست و خانواده آن‌ها ارائه خدمات خواهد کرد، بیان کرد: علاوه بر این، هزینه‌ای که در مقابل ارائه خدمات به عموم مردم اخذ می‌شود، صرف تأمین دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان خواهد شد. وی از ارائه خدمات رایگان درمانی به‌مدت یک‌ماه از زمان افتتاح برای عموم مردم در درمانگاه خیریه فروغ اهدایی خبر داد. قرآن‌نویس، ایجاد بخش شیمی‌درمانی و نصب دستگاه فلوسایتومتری در این بنیاد را از اقدامات مهم درمانی برای کودکان مبتلا به سرطان عنوان کرد و افزود: امیدواریم با راه‌اندازی بخش شیمی‌درمانی سرپایی در بنیاد با حمایت‌های دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، شاهد ارائه خدمات درمانی مطلوب برای کودکان مبتلا به سرطان استان باشیم. رئیس هیأت مدیره بنیاد حمایت از کودکان بی‌سرپرست و مبتلا به سرطان استان اردبیل با تجلیل از خیرین استان گفت: با کمک‌های خیرخواهانه مردم استان اردبیل، بیش از ۲میلیارد تومان زکات فطریه جمع‌آوری شد. گفتنی است؛ درمانگاه خیریه شبانه‌روزی فروغ اهدایی توسط خیّر گرامی، وحید بیوک‌آقازاده به یاد همسر مرحوم‌شان، زنده‌یاد فروغ اهدایی تجهیز و به بنیاد حمایت از کودکان بی‌سرپرست و مبتلا به سرطان شمیم مهر استان اردبیل اهدا شده و در مساحتی بیش از ۳۰۰ مترمربع دارای ۱۰ اتاق شامل ۲ اتاق پزشک، اتاق مامایی، اتاق تریاژ، ۲ اتاق تحت نظر آقایان و بانوان، اتاق CPR، اتاق پانسمان و بخیه و ۲ اتاق تزریقات است. پایان پیام/